rezidence

 

současné

Neurotic & Glitter Subjectivity

Neurotic & Glitter Subjectivity je doku-fikční divadelní instalace na základě textu Neurotic&Glitter Subjectivity (deníkových zápisků Ondřeje Trhoně).  Hrají si s nekrokracií, hnilobou, vanitas, looperem, kompostem, motivem nihilistické hostiny; zabývají se tématy ega, sebe-odhalování, nudy. 

Tvůrci a tvůrkyně: Anna Chrtková, Anna Prstková, Vojta Vávra a Adam Kratochvíl - sdružení pod platformou Bazmek Entertainment

Visegrad - Ludomir Franczak

Ludomir Franczak je multidisciplinární umělec, který pracuje s výtvarným uměním, performance a divadlem. Jeho díla byla uvedena v galeriích, na veřejných prostranstvích a festivalech v Polsku i v zahraničí. Jeho hlavním zájmem je otázka paměti, identity a environmentálního aktivismu. Prostřednictvím intermediálních aktivit vytváří složité projekty, využívající jak vizuální umění, tak historii nebo literaturu. Projekt, který vzniká ve spolupráci s Cross Attic se zabývá dahomejskou Amazonkou Guttou, jejíž ostatky jsou vystavené v Hrdličkově muzeu v Praze. Cílem projektu je zjistit kdo byla Gutta a zároveň otevřít debatu nad tím, co dělat s její vystavenou kostrou v postkoloniálním kontextu.

Visegrad - Dávid Somló

Dávid je interdisciplinární maďarský umělec žijící v Budapešti. Ve své tvorbě se věnuje výzkumu zvuku, prostoru a mezilidským interakcím. Pohybuje se na hraně performance  ~ instalací ~ intervencí většinou v site - specific kontextu.

 

Ve Visegrádské rezidenci v Cross Attic se věnoval výzkumu potichého zvuku a non-verbální komunikaci ve tmě, ať už mezi performerem a muzikantem, nebo mezi uměleckým procesem a diváky.

Skupina splněných přání

Neformální uskupení zabývající se principy péče, spolupráce a skupinových vztahů.

 

Přejeme si nežít jako individualisti - nevnímáme se jako komplexní dokonalé bytosti, které nepotřebují pomoc a zároveň pomoc nenabízejí

Přejeme si vytvářet a kultivovat vzájemné vztahy v rámci otevřené, dlouhodobé skupiny

Přejeme si žít v hejnu/smečce/mraku 

Přejeme si rozšířit svou uměleckou praxi i mimo produkci děl

 

Iniciováno Matyášem Grimmichem, Karolínou Schön, Sárou Märc

budoucí

HYENAZ (9/2021)

Uměleckého duo Kathryn Fischer aka Mad Kate a Adrienne Teicher působí v Berlíně. Zaměřují se na zvukovou a pohybovou tvorbu. Imerzivní představení, taneční skladby, zvukové scény, performativní instalace a audiovizuální díla, která produkují, využívají terénních nahrávek shromážděných v procesu site-specific prací.

minulé

 

open-call

současné

Potřebujete prostor?

Cross Attic je otevřen umlěkyním i umělcům se zájmem o performativní i interdisciplinární tvůrčí výzkum a produkci, stejně jako zájemcům z neumělecké veřejnosti. Nabízíme prostor ve specifických prostorách a se základním technickým vybavením. Vzhledem k venkovním teplotám je místo nejlépe obyvatelné zhruba od března do půlky června a od září do listopadu.

 

Máte-li zájem, ozvěte se nám, abychom se domluvili na prohlídce i podmínkách.

 

kinship