top of page

individuální terapie pro studentky a studenty (uměleckých) škol

: místo setkání: Plynární 23, Praha 7, Holešovice

: kdy: každé pondělí a úterý po individuální domluvě

: participativní příspěvek na sezení 400,- kč

Cross Attic je interdisciplinárním prostorem pro rozvoj, hledání a tvorbu. Pečovat o sebe a o ostatní je pro nás důležité i mimo světy umění a teorie. Otevřenost a safe space není ale někdy dostatečná forma podpory. Proto ve spojení s Cross Clubem a Psychoterapeutickým přístavem nabízíme dotované individuální terapie pro studentky a studendy (uměleckých) škol. 

 

Terapeutický přístav pro Cross Attic

Myšlenkou Terapeutického přístavu je dělat psychoterapii dostupnější. Snažíme se za příznivých cen a při spolupraci s dalšími organizacemi otevírat terapii širokému spektru zájemců. Děláme psychoterapii živou, srozumitelnou a pracujeme na překonávání bariér, které někdy vstupu do terapeutického prostředí mohou bránit. Spolu s tím podporujeme psychoterapeutky a prychoterapeuty na jejich cestě vzděláváním a v jejich začátcích, aby se mohli rozvíjet ve své práci a nabízet ji dál těm, kteří ji potřebují. 

Spolupráce s Cross Attic je jednou z dalších cest, jak dělat psychoterapii dostupnější, dělat ji pro lidi, kteří by se k psychoterapii jen tak nedostali a v prostorách, které nabourávají konformitu toho, kde by se terapie měla či neměla dělat a tím ji otevírat tomuto velkému komunitnímu i kulturnímu prostoru, jako je Cross. Společně s Crossem děláme psychoterapii pro Vás finančně dostupnou, Vy uhradíte 400,- Kč za sezení a Cross uhradí druhou polovinu. Kromě psychoterapie poskytujeme taktéž informativní konzultace, které pomáhají člověku zorientovat se v tom, jestli je vůbec psychoterapie vhodná služba a případně jakou službu v řešení problémů zvolit.

Web: https://terapeutickypristav.cz/

terapie-card.png

Terapeuti a terapeutky

Veronika Brandová

V Terapeutickém přístavu jsem dva roky individuální terapeut se sebezkušenostním psychodynamickým výcvikem. Vzdělávám se např. v psychoanalýze, nebo v alternativním terapeutickém směru tanečně pohybové terapie. 

V terapii je pro mě důležitá důvěra, ruku v ruce s otevřeností a vztah s klientem. Bývám naslouchajícím průvodcem klientových témat, myšlenek a pocitů, hledám spojitosti skrze fantazie, sny, volné asociace atd., V terapii je možné nahlédnout na svá zranění, nebo jen tak být a sebepoznávat se.

 

Sezení si jde domluvit na: brandovaveronika@gmail.com

Čas: Po 17:00/18:00/19:00 hodin

Marek Palma

Psychoterapii dělám, protože to je jeden z nejlepších způsobů, jak pečovat o lidskou duši. Věřím, že psychoterapie dává člověku bezpečné místo, kde může přijímat sám sebe takového jaký je, zůstávat se svými pocity, porozumět své situaci, probouzet odvahu k těžkým rozhodnutím, a nakonec odložit to, co ho trápí. Snažím se vést dobrý rozhovor, skrze který klient objevuje své vlastní zdroje síly a získává svobodu.

Původním povoláním jsem sociální pracovník, pracoval jsem převážně se seniory a s lidmi s vážným duševním onemocněním. Nyní druhým rokem působím v organizaci Terapeutický přístav, dále pracuji jako terapeut na pražském gymnáziu a v terapeutickém centru Hladina.

 

Sezení si jde domluvit na: palmamarek@seznam.cz

Čas: Út odpoledne/večer

Adéla Vlčková

V psychoterapeutické práci se opírám hlavně o principy daseinsanalýzy, ale inspiruji se i v dalších psychoterapeutických směrech. Kromě pětiletého daseinsanalytického výcviku jsem absolvovala výcvik v technice aktivní imaginace, která může být vodítkem k pochopení nevědomých obsahů mysli, které náš život také ovlivňují. 

Psychoterapie je pro mě prostor a čas, který můžeme věnovat jen sobě, kde můžeme být sami sebou, nacházet přijetí a porozumění. Terapii vnímám jako proces objevování vnitřní svobody, sebe-poznávání a využívání vlastních možností v bezpečném prostředí s psychoterapeutem jako průvodcem. Ráda Vám nabídnu svůj čas, pozornost a budu Vás doprovázet v čemkoli, co budete potřebovat a chtít sdílet nebo na čem budete chtít pracovat.

 

Sezení si jde domluvit na: adeel.vlckova@gmail.com

Čas: Út 15:00/16:00/17:00 hodin

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se obrátit na naše terapeuty anebo můžete kontaktovat i hlavní Přístavní mail – terapeutickypristav@gmail.com, kde se pokusíme odpovědět a případně dohledat vše potřebné. 

Veronika Brandová.jpg
Marek Palma.jpg
Adéla Vlčková.jpeg
rezidence

rezidence

***

minulé

Ludomir Franczak

HYENAZ

Judita Levitnerová

Neurotic & Glitter Subjectivity

Eliška Plíhalová 

Marie - Luisa Purkrábková

Tereza Silon

Skupina splněných přání

David Somló

Denisa Štefanigová

Marie Zandálková

oc

open-call

současné

HYBRIDITY III. a IV.

MORE-THAN-HUMAN NARRATIVES

Časový harmonogram:

    Otevření opencallu: 22.4. 2023

    Uzávěrka opencallu: 23.5. 2023    

    Vyhlášení výsledků: 31.5. 2023

Rezidence:

/ 1. blok od 21.8. do 10.9. 

// 2. blok od 11.9. do 30.9.

    (rezidence by měla trvat 2 až 3 týdny / vybíráme 2-3 jedince ~ kolektivy)

Místo: Cross Attic, Plynární 33, Praha 7 (Prostor bohužel není bezbariérový, nachází se v pátem patře bez výtahu. Z toho důvodu ani není nejvhodnější pro výrobu těžkých či velkých a špatně přenosných objektů.)

Honorář: 10.000,- kč

Ubytování: Není součástí rezidence. Pokud potřebujete, ozvěte se, uvidíme, co se dá dělat.

Hledáme: Umělkyně ~ umělce či umělecké kolektivy žijcí v České republice, kteří ve své tvorbě tematizují a problematizují vztahy lidí a takzvaných non-humans druhých.

Přihlášky skrz formulář

 


Zajímá nás liminální/otevřená/neuzavřená/propojená tělesnost a strategie vztahů, které překračují dualismus kultury a přírody, podporují mezidruhovou spolupráci, a spekulují nad spravedlivou buducností. Osobní zážitek sblížení a poznání ne_lidských druhých, ať už v organické nebo neorganické formě, v mikrobiálním nebo planetárním měřítku. Společná mutace a transformace.

 

Cílem Hybridity residencí je vytvoření času a prostoru k vlastnímu výzkumu a tvůrčím experimentům. Uvědomujeme si, že i četba nebo setkávání s lidmi je důležitou součástí tvorby, neklademe tedy důraz na závěrečnou produkci, ale na proces samotný. Na formě nebo rozsahu nezáleží. Zajímáme se o multižánrové projekty, které propojují umělecké praxe s vědeckými či teoretickými postupy, a překračují tak běžné představy o funkci a podobě ať už člověka, uměleckého díla a jeho produkce, tak toho, co znamená teoretický~vědecký výzkum. Důležitým aspektem je snaha o přesah normativního a patriarchálního stereotypu směrem ke queer a feministické budoucnosti. Hledáme projekty ekologicky a sociálně udržitelné. 

“(…) The question of narrative strategies, and media: what would our stories look like, were we to take the signals, traces and voices of other beings seriously? What if we, instead of telling story upon story about nature, were to engage in collaborative storytelling activities with that humming, throbbing murmur of countless critters that all, collectively, make up “our” world? 

The question remains: how do we narrate and (re)present these encounters in ways that do not negate, annul, or overwrite the distinctive qualities and logics of nonhuman semiotics? (…)”

Multispecies Storytelling in Intermedial Practices 

Edited by Ida Bencke and Jørgen Bruhn 

Nabízíme: 

    - samostatný prostor v centru Prahy (Jedná se o starou půdu s osobitou atmosférou, šikmým stropem a malými okny. Prostor není odhlučněn, tedy je slyšet venkovní provoz i holuby na střeše. Fotografie můžete nalézt na webových stránkách, či si domluvte prohlídku / konzultaci.) - jeho využití však není podmínkou

    - základní produkční a technické zajištění

    - možnost dialogu nad vaším projektem

    - možnost dalšího zasíťování

 

Podmínky rezidence:

    - minimálně 2 týdny strávené výzkumem / zkoušením / sbližováním / prací / tvorbou

    - minimálně 1 veřejné sdílení (libovolná forma / workshop, přednáška, procházka, performance, čtení, work in progress, jednodenní instalace…)

    - textový či vizuální příspěvek do připravovaného katalogu libovolné délky a formy (V případě, že by vám psaná či tisková forma nebyla blízká, jednalo by se o rozhovor.)

 

Kurátorka: Sára Märc 

Jestli máte otázky či nejasnosti, ozvěte se na email: seahorse.attic@gmail.com

Potřebujete prostor?

Cross Attic je otevřen umlěkyním i umělcům se zájmem o performativní i interdisciplinární tvůrčí výzkum a produkci, stejně jako zájemcům z neumělecké veřejnosti. Nabízíme prostor ve specifických prostorách a se základním technickým vybavením. Vzhledem k venkovním teplotám je místo nejlépe obyvatelné zhruba od března do půlky června a od září do listopadu.

 

Máte-li zájem, ozvěte se nám, abychom se domluvili na prohlídce i podmínkách.

kinship

kinship

bottom of page