program

aktuální

Červen ~ June 2022

29.6. 20:00  ˜”*°•.˜”*°• 'Horny : notes' •°*”˜.•°*”˜

 

(in English)

 

*** Čtení textů Terezy Silon v doprovodu kolektivní aromaterapie, samomasáže a/nebo dobrovolné možnosti komprese za pomoci provazů, která bude v tomto kontextu rámována coby experimentální ztělesňující, relaxační a protiúzkostlivá praxe.
Texty vznikly souběžně s performancí 'Horny' nedávno prezentované ve vývojové fázi v Cross Atticu jako součást rezidence.


Text je v angličtině a je zároveň samostatnou uměleckou prací, poznámkami k performanci i její součástí.

*** Reading of texts by Tereza Silon with applied collective aromatherapy, self-massage and/or optional rope-binding framed in this specific context as an experimental anxiolytic, relaxing and embodied practice.


Texts emerged during the residency in Cross Attic and paralelly with a wip performance shown recently. They are notes, a part of the perfomance and a self-standing work.
Texts are in English.

 

FB EVENT: https://fb.me/e/1Z1WdVI3z

BOOK YOUR SPOT: seahorse.attic@gmail.com

PAY WHAT YOU CAN 

23.6. 18:00 COMPOSTING READING CLUB

~ 𝕠𝕥𝕙𝕖𝕣𝕟𝕖𝕤𝕤 ~~ 𝕟𝕠𝕟𝕙𝕦𝕞𝕒𝕟𝕤 ~ 𝕗𝕖𝕞𝕚 ~~~ 𝕢𝕦𝕖𝕖𝕣 ~ 𝕙𝕪𝕓𝕣𝕚𝕕𝕚𝕥𝕪 ~~ 𝕖𝕔𝕠𝕝𝕠𝕘𝕪 ~ ~~ 𝕞𝕦𝕥𝕦𝕒𝕝𝕚𝕥𝕪 ~ 

An open reading club for anyone interested in non-humans, worlds of Others and everything and everybody in between. Our interest is as broad and variable as organic matter.

 

Composting is a way how to refresh, recycle and transform. Like a compost, we need air to function. That's why we read outside.

 

Let’s reshape scraps and waste

Let’s nourish 

Let’s read, compost and grow together

FOLLOW DETAILS ON FB PAGE AND https://compostingreadingclub.hotglue.me 

16.6. 20:00 PO PROLOMENÍ TICHA

(performativní čtení)

Marie Luisa Purkrábková po rezidenci v Cross Attic

* * * “Při rezidenci jsem se v rámci snahy aplikovat politiku péče v praxi rozhodla neprodukovat nový obsah a zaměřila se na reflexi uplynulého roku, kdy jsem jako aktivistka byla výraznou součástí veřejné diskuze o bezpečném prostředí na vysokých školách. Ve vzniklém textu se pokouším sdílet svou niternou osobní perspektivu, dát prostor vjemům, emocím, vyhoření a dalším neviditelným aspektům veřejného angažování. Aktivistické alterego dostává lidský rozměr. Analýzou své individuální zkušenosti zároveň nevyhnutelně docházím k jejím sociokulturním souvislostem. "Proč zrovna já?" má vždy konkrétní odpověď, která se týká nás všech.”

 

sandy.png
 

minulý

marbly.png

Květen ~ May 2022

7.5 20:00 GUTTA - historická knihovna Vojta Náprstka

8.5. 20:00 HORNY - work in progress performance Terezy Silon

25. + 26. + 27. 5. at 15:00 and 18:00 JOURNEY WITH THE BOY TO THE WILLOW TREE LAND

Listopad ~ November 2021

 

5.11. GUTTA

~ Performance a přednáška s diskusí (hosté: Jan Rousek a Vojtěch Šarše)

 

* “Gutta” je mnohovrstevnatý projekt pojmenovoný po ženě z kmene Yoruba, která vystupovala se skupinou tzv. „dahomejských Amazonek“ na Střeleckém ostrově v Praze v roce 1892 v rámci tzv. etnografických show. Gutta v Praze onemocněla břišním tyfem nebo zápalem plic a po pár dnech zemřela. Její pohřeb byl velkou událostí, jíž se účastnilo mnoho lidí. Pohřbili ji 21. září 1982 na Olšanském hřbitově. O dva roky později její ostatky vykopal antropolog a lékař Jindřich Matiegka a uložil je do univerzitní sbírky, ze které se později formovala expozice Hrdličkova muzea člověka. Zde je Guttina kostra k vidění dodnes. 

* Umělecký výzkum Ludomira Franczaka a kolektivu přibližuje v různých formách příběh Gutty – možná fakta z jejího života, kým mohla být a co se s ní dělo po smrti.

* Tým projektu: Zuzanna Berendt, Petr Dlouhý, Marcin Dymiter, Ludomir Franczak, Agáta Hrnčířová, Anna Majewska, Sára Märc, Ida Ślęzak S pomocí: Johanna Berg, Dominika Czarnecka, Filip Herza, Clemens Radauer (humanzoo.net), Louise Steinman 

* Partneři projektu: Cross Attic/Praha, Studio ALTA/Praha, Pracownia Kuratorska/Cracow, Bazaar Festival Projekt vytvořený v rámci programu VARP PA financovaného Visegrádským fondem 

Říjen ~ October 2021

*THE CASTLE* 

(peformance) ~ PRO 5 DIVÁKŮ

 

8.10.: 19.00 & 20.00
9.10.: 16.00 & 17.00 & 19.00 & 20.00
10.10.: 19.00 & 20.00

 

THE CASTLE je výsledkem spolupráce choreografky, tanečnice ***Evgenie Chetvertkové*** (https://evgeniachet.com) a performerky, zvukové umělkyně ***Naděždy Nazarové*** (https://www.behance.net/nnadeikadfc8

 

14.10

WORKSHOP SKUPINY SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ

17:00 – 20 :00

Skupina splněných přání je otevřená skupina, která aktivně realizuje přání svých členů, od krátkodobých situačních přání až po podporování v dlouhodobých životních projektech. Pomocí toho se učíme být více ohleduplní k potřebám a touhám, jak svým tak ostatních. 

 

Hledáme způsoby, jak překonávat situace, ve kterých jsme na věci sami. Bojujeme s individualismem a pocitem osamocenosti tím, že aspirujme na to brát cizí přání za svoje vlastní. V rámci workshopu si prakticky vyzkoušíme, jak skupina splněných přání funguje a nabídneme její formu jako inspiraci jak zakládat sebepodpůrné skupiny na školách nebo v institucích. 

 

*Jaký potenciál můžou mít sebepodpůrné skupiny? 

*Jaké konkrétní nástroje nám můžou pomoct aktivně a vnitřně pečovat o prostředí vztahů a předcházet toxickému? 

*Jak si říkat o pomoc a jak pomoc dávat? 

*Jak budovat důvěru? 

*Jak vytvářet budoucnost společně? 

 

Vstup na akci je zdarma.

 

https://fb.me/e/1K4xsBO6l

 

22.10 WHAT’S HAPPENING 

29.10.  30 DNÍ/30 DAYS

Září ~ September 2021

01.09. Suburbia – performativně taneční procházka

03.09.  Audiowalk Gutta 

16.09. Hyenaz – NOBODY

21.09. Omar Torrico Real Yo Mi Me Conmigo

FB event zde

Srpen ~ August 2021

28.08. Prezentace práce rezidenta Ludomira Franczaka a jeho projektu Gutta v rámci Bazaar Festivalu, ve Studiu Alta

https://bazaarfestival.cz/en/event/saturday-bazaar-excerpts-from-works-in-development/